çarşamba (verbuiging)

Turks (tr)Wysig

  Selfstandige naamwoordWysig

Sonder besitlike agtervoegselWysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief çarşamba
چارشانبا
çarşambalar
چارشانبا‌لر
Genitief çarşambanın
چارشانبا‌نڭ
çarşambaların
چارشانبا‌لرڭ
Datief çarşambaya
چارشانبا‌یه
çarşambalara
چارشانبا‌لره
Akkusatief çarşambayı
چارشانبا‌یی
çarşambaları
چارشانبا‌لری
Lokatief çarşambada
چارشانبا‌ده
çarşambalarda
چارشانبا‌لرده
Ablatief çarşambadan
چارشانبا‌دن
çarşambalardan
چارشانبا‌لردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief çarşambam
چارشانبام
çarşambalarım
چارشانبالرم
Genitief çarşambamın
چارشانبامڭ
çarşambalarımın
چارشانبالریمڭ
Datief çarşambama
چارشانبامه
çarşambalarıma
چارشانبالریمه
Akkusatief çarşambamı
چارشانبامی
çarşambalarımı
چارشانبالریمی
Lokatief çarşambamda
چارشانبامده
çarşambalarımda
چارشانبالرمده
Ablatief çarşambamdan
چارشانبامدن
çarşambalarımdan
چارشانبالرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief çarşamban
چارشانباڭ
çarşambaların
چارشانبالرڭ
Genitief çarşambanın
چارشانباڭڭ
çarşambalarının
چارشانبالرڭڭ
Datief çarşambana
چارشانباڭه
çarşambalarına
چارشانبالرڭه
Akkusatief çarşambanı
چارشانباڭی
çarşambalarını
چارشانبالرڭی
Lokatief çarşambanda
چارشانباڭده
çarşambalarında
چارشانبالرڭده
Ablatief çarşambandan
چارشانباڭدن
çarşambalarından
چارشانبالرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief çarşambası
چارشانباسی
çarşambaları
چارشانبالری
Genitief çarşambasının
چارشانباسنڭ
çarşambalarının
چارشانبالرینڭ
Datief çarşambasına
چارشانباسنه
çarşambalarına
چارشانبالرینه
Akkusatief çarşambasını
چارشانباسنی
çarşambalarını
چارشانبالرینی
Lokatief çarşambasında
چارشانباسنده
çarşambalarında
چارشانبالرنده
Ablatief çarşambasından
چارشانباسندن
çarşambalarından
چارشانبالرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief çarşambamız
چارشانبامز
çarşambalarımız
چارشانبالریمز
Genitief çarşambamızın
چارشانبامزڭ
çarşambalarımızın
چارشانبالریمزڭ
Datief çarşambamıza
چارشانبامزه
çarşambalarımıza
چارشانبالریمزه
Akkusatief çarşambamızı
چارشانبامزی
çarşambalarımızı
چارشانبالریمزی
Lokatief çarşambamızda
چارشانبامزده
çarşambalarımızda
چارشانبالریمزده
Ablatief çarşambamızdan
چارشانبامزدن
çarşambalarımızdan
چارشانبالریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief çarşambanız
چارشانباڭز
çarşambalarınız
چارشانبالریڭز
Genitief çarşambanızın
چارشانباڭزڭ
çarşambalarınızın
چارشانبالریڭزڭ
Datief çarşambanıza
چارشانباڭزه
çarşambalarınıza
چارشانبالریڭزه
Akkusatief çarşambanızı
چارشانباڭزی
çarşambalarınızı
چارشانبالریڭزی
Lokatief çarşambanızda
چارشانباڭزده
çarşambalarınızda
چارشانبالریڭزده
Ablatief çarşambanızdan
چارشانباڭزدن
çarşambalarınızdan
چارشانبالریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief çarşambaları
چارشانبالری
çarşambaları
چارشانبالری
Genitief çarşambalarının
چارشانبالرینڭ
çarşambalarının
چارشانبالرینڭ
Datief çarşambalarına
چارشانبالرینه
çarşambalarına
چارشانبالرینه
Akkusatief çarşambalarını
چارشانبالرینی
çarşambalarını
چارشانبالرینی
Lokatief çarşambalarında
چارشانبالرنده
çarşambalarında
چارشانبالرنده
Ablatief çarşambalarından
چارشانبالرندن
çarşambalarından
چارشانبالرندن