פראנצײזיש (verbuiging)

Oos-Jiddisj (ydd)Wysig

  Byvoeglike naamwoordWysig

Stellende trapWysig

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)Wysig
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
פֿראַנצײזיש
frantseyzish
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
Genitief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
(פֿראַנצײזיש(ן
frantseyzish(n)
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
Datief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
(פֿראַנצײזיש(ן
frantseyzish(n)
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
Akkusatief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
פֿראַנצײזיש
frantseyzish
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe


Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)Wysig
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
דער
der
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
דאָס
dos
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di
Genitief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
דעם
dem
פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
דער
der
פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
דעם
dem
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di
Datief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
דעם
dem
פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
דער
der
פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
דעם
dem
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di
Akkusatief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
דעם
dem
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di
פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
דאָס
dos
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)Wysig
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
אַ
a
פֿראַנצײזיש
frantseyzish
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
אַ
a
פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
אַ
a
(פֿראַנצײזיש(ן
frantseyzish(n)
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
(קיינע)
(keyne)
Datief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
אַ
a
פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
אַ
a
(פֿראַנצײזיש(ן
frantseyzish(n)
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
אַ
a
פֿראַנצײזיש
frantseyzish
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
(קיינע)
(keyne)



Gesubstantiveerde verbuigingWysig

Sterk verbuiging (sonder lidwoord)Wysig
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
פֿראַנצײזישעס
frantseyzishes
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
Genitief פֿראַנצײזישענס
frantseyzishens
פֿראַנצײזישערס
frantseyzishers
פֿראַנצײזישענס
frantseyzishens
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
Datief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
(פֿראַנצײזיש(ן
frantseyzish(n)
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
Akkusatief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
פֿראַנצײזישעס
frantseyzishes
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe



Swak verbuiging (met bepaalde lidwoord)Wysig
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
דער
der
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
דאָס
dos
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di
Genitief פֿראַנצײזישענס
frantseyzishens
דעם
dem
פֿראַנצײזישערס
frantseyzishers
דער
der
פֿראַנצײזישענס
frantseyzishens
דעם
dem
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di
Datief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
דעם
dem
פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
דער
der
פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
דעם
dem
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di
Akkusatief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
דעם
dem
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
דאָס
dos
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
די
di



Gemengde verbuiging (met קיין ,אַ ens.)Wysig
Enkelvoud Meervoud
Naamval Manlik Vroulik Onsydig Alle geslagte
Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord Vorm Lidwoord
Nominatief פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
אַ
a
פֿראַנצײזישעס
frantseyzishes
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
(קיינע)
(keyne)
Genitief פֿראַנצײזישענס
frantseyzishens
אַ
a
פֿראַנצײזישערס
frantseyzishers
אַ
a
פֿראַנצײזישענס
frantseyzishens
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
(קיינע)
(keyne)
Datief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
אַ
a
פֿראַנצײזישער
frantseyzisher
אַ
a
(פֿראַנצײזיש(ן
frantseyzish(n)
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
(קיינע)
(keyne)
Akkusatief פֿראַנצײזישן
frantseyzishn
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
אַ
a
פֿראַנצײזישעס
frantseyzishes
אַ
a
פֿראַנצײזישע
frantseyzishe
(קיינע)
(keyne)