baba (verbuiging)

Turks (tr)Wysig

  Selfstandige naamwoordWysig

Sonder besitlike agtervoegselWysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief baba
بابا
babalar
بابا‌لر
Genitief babanın
بابا‌نڭ
babaların
بابا‌لرڭ
Datief babaya
بابا‌یه
babalara
بابا‌لره
Akkusatief babayı
بابا‌یی
babaları
بابا‌لری
Lokatief babada
بابا‌ده
babalarda
بابا‌لرده
Ablatief babadan
بابا‌دن
babalardan
بابا‌لردن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon enkelvoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief babam
بابام
babalarım
بابالرم
Genitief babamın
بابامڭ
babalarımın
بابالریمڭ
Datief babama
بابامه
babalarıma
بابالریمه
Akkusatief babamı
بابامی
babalarımı
بابالریمی
Lokatief babamda
بابامده
babalarımda
بابالرمده
Ablatief babamdan
بابامدن
babalarımdan
بابالرمدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon enkelvoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief baban
باباڭ
babaların
بابالرڭ
Genitief babanın
باباڭڭ
babalarının
بابالرڭڭ
Datief babana
باباڭه
babalarına
بابالرڭه
Akkusatief babanı
باباڭی
babalarını
بابالرڭی
Lokatief babanda
باباڭده
babalarında
بابالرڭده
Ablatief babandan
باباڭدن
babalarından
بابالرڭدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon enkelvoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief babası
باباسی
babaları
بابالری
Genitief babasının
باباسنڭ
babalarının
بابالرینڭ
Datief babasına
باباسنه
babalarına
بابالرینه
Akkusatief babasını
باباسنی
babalarını
بابالرینی
Lokatief babasında
باباسنده
babalarında
بابالرنده
Ablatief babasından
باباسندن
babalarından
بابالرندن


Met besitlike agtervoegsel van die eerste persoon meervoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief babamız
بابامز
babalarımız
بابالریمز
Genitief babamızın
بابامزڭ
babalarımızın
بابالریمزڭ
Datief babamıza
بابامزه
babalarımıza
بابالریمزه
Akkusatief babamızı
بابامزی
babalarımızı
بابالریمزی
Lokatief babamızda
بابامزده
babalarımızda
بابالریمزده
Ablatief babamızdan
بابامزدن
babalarımızdan
بابالریمزدن


Met besitlike agtervoegsel van die tweede persoon meervoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief babanız
باباڭز
babalarınız
بابالریڭز
Genitief babanızın
باباڭزڭ
babalarınızın
بابالریڭزڭ
Datief babanıza
باباڭزه
babalarınıza
بابالریڭزه
Akkusatief babanızı
باباڭزی
babalarınızı
بابالریڭزی
Lokatief babanızda
باباڭزده
babalarınızda
بابالریڭزده
Ablatief babanızdan
باباڭزدن
babalarınızdan
بابالریڭزدن


Met besitlike agtervoegsel van die derde persoon meervoud:Wysig

Naamval Enkelvoud Meervoud
Nominatief babaları
بابالری
babaları
بابالری
Genitief babalarının
بابالرینڭ
babalarının
بابالرینڭ
Datief babalarına
بابالرینه
babalarına
بابالرینه
Akkusatief babalarını
بابالرینی
babalarını
بابالرینی
Lokatief babalarında
بابالرنده
babalarında
بابالرنده
Ablatief babalarından
بابالرندن
babalarından
بابالرندن