Latyn (la)

Naamval Enkelvoud
Nominatief lingua Īslandica
Genitief linguae Īslandicae
Datief linguae Īslandicae
Akkusatief linguam Īslandicam
Vokatief lingua Īslandica
Ablatief linguā Īslandicā

Vroulik

  Met klassieke Latynse letters

  • LINGVA ISLANDICA

  Uitspraak

IPA:
klassieke Latyn: *[ˈlĩŋgwa iːsˈɫãndɪka], genitief: *[ˈlĩŋgwaɪ̯ iːsˈɫãndɪkaɪ̯], akkusatief: *[ˈlĩŋgwã(m) iːsˈɫãndɪkã(m)], ablatief: *[ˈlĩŋgwaː iːsˈɫãndɪkaː]
Afrikaanse Kerklatyn: [ˈliŋχvɑ əsˈlɑndikɑ, ˈliŋχʋɑ əsˈlɑndikɑ], genitief: [ˈliŋχveː əsˈlɑndiseː, ˈliŋχʋeː əsˈlɑndiseː], akkusatief: [ˈliŋχvɑm əsˈlɑndikɑm, ˈliŋχʋɑm əsˈlɑndikɑm], ablatief: [ˈliŋχvɑ əsˈlɑndikɑ, ˈliŋχʋɑ əsˈlɑndikɑ]
Italiaanse Kerklatyn: [ˈliŋgua izˈlandika], genitief: [ˈliŋgue izˈlandiʧe], akkusatief: [ˈliŋguam izˈlandikam], ablatief: [ˈliŋgua izˈlandika]

  Selfstandige naamwoordgroep

     Betekenisse

Yslands, 'n Noord-Germaanse taal.

     Sinonieme

Islandica, lingua Islandensis, Islandensis